Թուրքիայի Հանրապետության հաղորդակցության վարչությունը հայտարարել է, որ նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը կիրակի օրը հեռախոսազրույց է ունեցել Արաբական Միացյալ Էմիրությունների նախագահ շեյխ Մոհամմեդ բին Զայեդ Ալ Նահյանի հետ՝ համագործակցության ընդլայնման և երկկողմ հարաբերությունների ամրապնդման հարցերը քննարկելու համար։
Զրույցի ընթացքում Էրդողանը և Ալ Նահյանը քննարկել են երկու երկրների միջև համագործակցության հնարավորությունները և հարաբերությունների հետագա ամրապնդման քայլերը՝ ընդհանուր շահերին համապատասխան և իրենց ժողովուրդների բարօրությանը համապատասխան։
Վերահաստատվել է ԱՄԷ-Թուրքիա հարաբերությունների խորացման հանձնառությունը, մասնավորապես՝ տարբեր ոլորտներում, մասնավորապես՝ զարգացման գործընկերություններում գրանցված առաջընթացի հիման վրա։
Առաջնորդները քննարկել են նաև տարածաշրջանային և միջազգային մակարդակներում փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող հարցեր, տարածաշրջանում վերջին զարգացումները և այդ զարգացումներին արձագանքելու ուղղությամբ ձեռնարկվող ջանքերը։
Երկու առաջնորդները հայտարարել են, որ իրենց հանդիպումը հետաձգվել է ավելի ուշ ժամկետի, սակայն հաստատել են, որ կրկին կհանդիպեն հնարավորինս շուտ։