Չեմպիոնների լիգայի փլեյ-օֆֆի առաջին խաղում «Գալաթասարայը» 5-2 հաշվով հաղթեց «Յուվենտուսին», որը խաղում էր 10 խաղացողով։ Աչքի ընկան Նոա Լանգը և Գաբրիել Սարան։
Երեքշաբթի օրը 15-րդ րոպեին Սառան տպավորիչ հեռահար հարվածով բացեց հաշիվը տանտերերի համար, սակայն «Յուվենտուսը» անմիջապես պատասխանեց Տեուն Կուպմայներսով՝ հավասարեցնելով հաշիվը։ Այնուհետև Կուպմայներսը կրկնապատկեց առավելությունը 32-րդ րոպեին՝ տուգանային հրապարակից դուրս կատարած հզոր հարվածով։
Գալաթասարայը կրկին հավասարեցրեց հաշիվը երկրորդ խաղակեսի սկզբում, երբ Լանգը եզրափակեց Բարիշ Ալպեր Յըլմազի հարվածից հետ մղված գնդակը։ Մոտ 60-րդ րոպեին Դավինսոն Սանչեսի հպումը Սառայի ճիշտ դիրքից կատարված հարվածին իր թիմին վերադարձրեց առաջատարության։
«Յուվենտուսը» մնաց 10 խաղացողով 67-րդ րոպեին, երբ Խուան Կաբալը ստացավ երկրորդ դեղին քարտը և հեռացվեց խաղադաշտից: Լանգը, օգտվելով պաշտպանության սխալից 75-րդ րոպեին, խփեց իր երկրորդ գոլը. փոխարինման դուրս եկած Սաշա Բոեյը խաղի ավարտից չորս րոպե առաջ խփեց հինգերորդ գոլը՝ ամրապնդելով հարմարավետ հաղթանակը: Պատասխան խաղը կկայանա Թուրինում փետրվարի 25-ին: